Yeni üye kaydı oluşturan tüm müşterilerimize yüzde %5 indirim kuponu ! Kupon Kodu: YENİ

SEPETİM

Sargın Höşmerimleri’nin 1966 yılında başlayan lezzet yolculuğu ulusal marka olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Balıkesir’imizin geleneksel tatlısı höşmerimi, müşterilerimizin istek ve arzularını en üst seviyede karşılamak maksadıyla geçmiş yılların bilgi ve tecrübesiyle her daim en dogal ve en taze malzemeler kullanarak ve yeni tatlarla çeşitlendirerek üretimimize devam etmekteyiz.

İşletmemiz kurulduğu yıldan bu yana her zaman müşteri odaklı olarak çalışmayı kendisine prensip edinmiş olup Balıkesir, Bursa, Çanakkkale, Manisa ve İzmir Bölgelerine haftalık planlı soğuk hava donanımlı araçlarımız ile ülkemizin bütün şehirlerine ise internet sayfamız ve diğer e-ticaret platformları marifetiyle hizmet vermektedir.

Balıkesir’de halen üç adet satış şubesi ve bir üretim tesisi ile günlük üretilen ürünlerlerimizin parekende olarak satışları devam etmektedir.

İşletme olarak, müşterilerimiz ile karşılıklı tesis ettiğimiz, güven, kalite ve samimiyet odaklı ilişkilerimizi her daim geliştirmeyi misyon edindik.

Sargın Höşmerimleri olarak, sağlıklı ve lezzetli ürünlerimizle yeni kuşaklara ulaşmayı ve markamızla şehrimizin geleneksel tatlarında ulusal ve uluslararası bir temsilci olarak bu değeri yarınlara taşımayı vizyonumuz olarak benimsedik.Höşmerim’in Hikayesi

1966 yılında kurulan işletmemizin materyalleri olan süt, yumurta, şeker ve irmikten oluşan ürünümüz höşmerim hakkında bilgilenmeniz siz müşterilerimizin en doğal hakkı….

Balıkesir’in güzel yaylalarının birinde ikamet eden bir çift vardı.Hanımı ev ve ufak çaptaki tarım işleriyle uğraşır, beyi ise sahip oldukları hayvanların bakımıyla ilgilenirdi.

Kocası yine hayvanlarıyla ilgilenmeye gitmeden eşine tatlı bir şeyler yapmasını söylemişti. Eşi bir yandan kocasını memnun etmek için tatlı bir telaşa, diğer bir yandan kısıtlı imkanlarımla nasıl bir tatlı yapabilirim düşüncesine kapılmıştır. Daha sonra süzekte asılı olan peynir dikkatini çekmiş, süzekten almış olduğu peynir, süt, mısır unu ve yumurta ile tatlısını oluşturmuştur.

Kocası tatlının tadına baktığı an ”hoş mu olmuş erim” ve ”hoş mu olmuş bey” diyaloglarından sonra bu tatlı 1966’dan bu yana höşmerim adını alarak farklı bir damak tadıyla sofralarınızı süslemektedir.